Võtsime koos Janno ja Siret Seedriga vastu Hiina uue aasta - Idamaa tava järgi.
2-tunnises kavas oli:
- möödunud aasta tänamine
- halva, segava ärasaatmine
- viie elemendi (maa, metall, vesi, tuli, puu) aktiveerimine
- soovidepuu (soovide esitamine ja aktiveerimine), isiklik õnnekaart aastaks 2010
Siret jättis omal ajal turundusjuhi ameti ja Janno hülgas pankuri töö, et pühenduda Hiina energiaõpetusele feng shui, mis õpetab tasakaalustadm oma elu, kodu ja suhteid. Nad on kahe poja vanemad ning lahutamatu paar. „Nagu yin ja yang või nagu Oh ja Ah matkateel,“ on nad naljatamisi öelnud..
Ida filosoofia ja inimese saatus
Ida filosoofia järgi mõjutavad inimese õnne ehk saatust kolm aspekti: taevane õnn (sünnihoroskoop), maine õnn (kliima, ühiskond, perekond) ja isiklik õnn ehk see, kuidas me maiseid ja taevasi eeldusi arvestades oskame oma eluteed kujundada.
Hiina kalendri järgi algab 14. veebruaril uutest võimalustest tulvil YANG valge metalltiigri aasta, mida peaks Idamaade tava järgi vastu võtma austusega. Hiina uue aasta tulekut ongi soovitav tähistada kuni kaks nädalat enne või pärast valentinipäeva.
„Algava aasta märgusõnad on raha, väärtused, kvaliteet, aga ka jõud, julgus ,ambitsioonid ja konfliktid,“ ütleb Siret Seeder. Tiigriaasta ei luba rahu ja stabiilsust ega soodusta läbirääkimisi, küll aga sobib hästi ausaks konkurentsiks. Soositud on liikumine ja reisimine. Viimati oli valge metalltiigri aasta 1950, mil NSVL teatas tuumapommi olemasolust, kehtestati surmanuhtlus ja Euroopa jagunes kahte vastasleeri.
Kes soovib ennast Hiina uue aasta tavasid arvestades valge metalltiigri meeleheaks riietada, võiks eelistada metall-elemendist lähtuvaid heledaid ja läikivaid toone, ka mustreid (täpid, kaared, ovaalid), soositud on ka metalsed ehted (hõbe ja kuld).