"Halloo, Dr Riina Raudsik!" 5. osa: paastust, dieedist, enese tervendamisest
"Kui tavaliselt saab organism energiat toidust, siis paastu ajal hakkab ta kasutama oma sisemisi varusid.
Esimesena minnakse veresuhkru varude kallale – neid jätkub 24 tunniks. Järgnevad rasvadepood, ladestunud ained ning kahjustunud-kulunud rakud."
Riina Raudsik, loengusarja 5. osa
„Ära toida oma haigust!” olevat öelnud juba arstiteaduse isaks peetav Hippokrates.
Olemegi loengusarja „Halloo, dr Riina Raudsik” 5. osas jõudnud teemani, mis püsib enamikule naistest (aga ka kindlasti ka paljudele meestele) igikestvalt aktuaalsena: paastumine, dieedid, kehakaal, nooruslikkus...
Mugavusühiskond on jõudnud selleni, et toidupuuduse asemel on sageli probleemiks hoopis liigsöömine. Ometi ei ole paastumine uus trend, vaid iidne – vanades kultuurides ja loodusrahvaste juures levinud – enese tervendamise viis. Isegi pühakirjas mainitakse prohvetite 40-päevaseid paastusid ja idamaises kultuuris kõneldakse inimestest, kes toituvad ainult praanast ehk universaalsest elujõust.
Dr Raudsik tõdes, et seda loengut koostada oli ka tal endalgi põnev. Ja tulemus on huviga jälgitav, kasulik ja inspireeriv.
Loengus on muuhulgas jutuks:
- miks ja kuidas aitab paastumine ära hoida ja vabaneda haigustest (nt teise tüübi diabeet, vähk, nakkushaigused, autoimmuunhaigused jne);
- kas paast aitab tõesti vananemist edasi lükata;
- dieet versus paast;
- miks kaob haiguse ajal isu;
- miks tekib dieedi ajal näljatunne, paastumisel (mõne päeva jooksul) aga näljatunne kaob;
- paast – see on vabadus!
PS! Dr Raudsik edastab ka paranduse- ühel slaidil läksid sõnad vahetusse: paast – see on energiatootmine seest väljapoole (mitte väljast sissepoole).
Osaluspanus: 11 €, videoloengu link saabub e-mailile pärast osalustasu laekumist: (konto nr EE982200221048414673, Arengutee Klubi, märksõna: dr Raudsiku loeng paastust).
NB! Loeng ei aegu ja seda saab vaadata korduvalt, samuti ei ole vaja konspekteerida, sest ekraanil on ka informatiivsed slaidid.
Eelnevalt palun registreeru: [email protected] ning teata e-aadress (vajalik on gmaili-aadress). Kui sul ei ole gmaili-kontot, on seda lihtne teha: gmaili aadressi tegemine