Dr Raudsiku videoloeng "Nahk - sisekeskkonna ja emotsioonide peegel"
"Nahk on tihedalt seotud organismi ainevahetusega ja suudab ise puhastuda. Seega peavad nahal välja löövad haigused tulenema ainevahetusest, mis on energiatootmise protsess. Seetõttu võime nahahaigusi nimetada nagu kõiki teisigi haigusseisundeid energeetiliseks häireks.“ Riina Raudsik
Dr Raudsiku videoloengute sarja 8. osa teema on: "Nahk - sisekeskkonna peegel".
- Millal ja miks tekivad nahahaigused?
- Miks on parim nahahaiguste ravi kogu keha sisekeskkonna tasakaalu taastamine?
- Kui kaua aega kulub nahahaigustest vabanemiseks ja milline osa on selles protsessis soolestikul ja bakteritel?
- Miks tekivad seenhaigused?
- Miks tekivad allergilised reaktsioonid?
- Mida arvate hormoonkreemidest ja antibiootikumidest nahaprobleemide ravis?
- Räägime ka laste nahahaiguste põhjustest.
Kui koed on veepuuduses, siis nahk kuivab ja sügeleb ning muutub põletikuliseks.
Kui nahka vigastada, tekib põletik, mis väljendub turses, punetuses ja valus. Need tekivad immuunsüsteemi rünnaku korral ka teistes kudedes. Immuunsüsteemi kaitse toimib organismis igal pool ühtemoodi. Leukotsüütidel on võime tormata põletiku ehk immuunrünnaku puhul kapillaarist välja nahka kaitsma.
Põletik areneb alati vale sisekeskkonna tõttu! Surnud valgevererakkude ja liisunud bakterite mass eritub vigastuse kaudu ja sellele aitavad kaasa just bakterid, loovutades oma elu ja vedeldades haava sekreeti. On normaalne leida põletiku- või vigastusekoldes baktereid. Neid ei pea asuma tapma.
Löövetega kulgevad nahahaigused peegeldavad nagu teisedki haigused liiga happeliseks muutunud sisekeskkonda. Kuid igast haigusest on võimalik terveneda, kui elame vastavalt ja muudame harjumusi.
Lisaks ei saa unustada ka emotsioonide mõju inimorganismile, sh ka nahale.
PS Dr Raudsik räägib ühe oma patsiendi nahahaigusest vabanemise loo.
„32-aastane naine palus end meie perearsti nimekirja võtta. Ta oli olnud lapsest saadik allergiline. Atoopiline dermatiit diagnoositi varakult, olid hingamisraskused ja diagnoositi astma. Vajaduse korral kasutas ta ravimeid. Patsient soovis nõu, kuidas eluviisi muuta ja tervist parandada.
Rääkisime toitumisest ning veejoomise ja füüsilise aktiivsuse vajalikkusest. Andsin talle teada, et kõigepealt naha seisund halveneb ja eluviise tuleb hakata muutma samm-sammult.
Esimese kahe-kolme nädala jooksul, kui patsient hakkas jooma rohkesti aluselist vett, vähenes kihelustunne ja paranes uni. Kolmanda nädala lõpul otsustas patsient tulla heliravisse, et maandada sisemisi pingeid. Ravi neljandal päeval tekkis kehale ja näole lööve, mis polnud ühegi kindla nahahaiguse moodi. Otsustasime, et tegu on puhastusreaktsiooniga. Patsient oli erakordselt tubli ega läinud närvi. Kahe ja poole kuu pärast oli toimunud ime. Patsiendi nahk taastus, muutus pehmemaks ja siledamaks.
Tänu sihikindlale tööle patsient tervenes. Astma pole naisel enam viis aastat ägenenud ja ravimeid ei ole vaja läinud. Sellistel juhtudel ei taga välised, nahale määritavad vahendid edu, vaid korda tuleb saada kogu keha.
Aastaid hiljem kohtusin temaga oma raamatu esitlusel. Selle naise näonahal ei meenutanud enam miski haigust. Naine tunnistas, et on endaga palju tööd teinud.“
Videoloengu tellimiseks palun registreeru ([email protected]) ja teata oma e-aadress (vajalik on gmail.com aadress!), loengu link saabub pärast 11 € suuruse osaluspanuse laekumist (konto nr EE982200221048414673, Arengutee Klubi, märksõna: dr Raudsiku loeng nahahaigustest).
Loeng ei aegu ja seda saab vaadata korduvalt, samuti ei ole vaja konspekteerida, sest ekraanil on informatiivsed slaidid.
NB! Tellida saab ka loengusarja varasemaid osi:
aluselise vee joomine kui tervise alus : 1. veeloeng
hirm kui alateadlik stressor: 2. hirmuloeng
suhkrusõltuvusest: 3. suhkruloeng
vererõhk ja südame tervis: 4. südameloeng
paastust, dieedist, kehakaalust: 5. paastuloeng
ärevusest, paanikast, depressioonist: 6. stressiloeng
liigeshaiguste põhjustest: 7. liigeseloeng
nahk - sisekeskkonna peegel: 8. nahaloeng