Esmaspäeval, 9. septembril kl 18 Dorpati konverentsikeskuses Taskus (Turu 2, Tartu)
dr Riina Raudsiku loeng inimese soolestiku tervisest ja bakteritest
- “Seedetrakti seisundist sõltub inimese tervis ja immuunsüsteemi seisund väga otseselt. Võib süüa väga väärtuslikke toite,
- kuid neid mitte omastada."
- Riina Raudsik
RIINA RAUDSIK kirjutab praegu uut raamatut inimese soolestikust ja bakterite tähtsusest. Kuidas ikkagi hoida oma soolestik tervena? - Juttu tuleb ka veejoomise tähtsusest ja põletike tekkepõhjustest.
- Soolestik on kaetud psühhosomaatilise närvivõrgustikuga nagu kõik koed ja organid. Ka siin toimuvad reaktsioonid on pärit emotsionaalsest ajust, sest emotsioonid juhivad soolestiku tööd nagu ka muudki stressorid. Kes ei mäletaks eksami eel tekkivat kõhulahtisust…
- Soolestikus elutsevad bakterid, seened ja viirused on füüsilise ja vaimse tervise kaitsel tähtsad. Antibiootikumidega liialdamine kahjustab otseselt soolestiku normaalselt kooslust, kuid mikrofloora tasakaal oleneb ka toitumisest ja elustiilist.
Kahjuks on söömine tänapäeval muutunud mõnutegevuseks, mitte esmaseks vajaduseks. Kui organism ei saa pikka aega normaalselt energiat toota, hakkab immuunsüsteem jälle häirekella lööma: haigestutakse tihti ja tekivad soolepõletikud.
Pole vist enam kellelegi vaja tõestada, et vesi on elu alus. Ligi sada aastat on meid õpetatud võitlema bakterite ja viirustega, kuid sellest, et keha keskkonna moodustab vesi ja happe-alus tasakaal määrab tervise, räägitakse ikka veel vähe. 70-80 % kõikide kudede, rakkude ning rakkudevahelisest vedelikust moodustab soolakas ja aluseline vesi. Kui selle keskkonna happe-aluse tasakaalus tekib vähimgi muutus happelisemas suunas, aktiviseerub immuunsüsteem, tekitades rünnaku käigus põletiku. See on keha kaitse. Selle põletiku ravi saab olla ainult üks – keha keskkonna normaliseerimine ja kõige kiirem moodus selleks on õige vesi.
Üle 40 aasta arstina töötanud Riina Raudsik on tänaseks meditsiinisüsteemist lahkunud, et kirjutada raamatuid, pidada loenguid ja aidata nõustamise kaudu inimestel aru saada keha toimimise alustest. Ta lõpetas aastal 1977 TRÜ arstiteaduskonna ravi erialal kirurgina, seejärel kvalifitseerus internatuuris anestesioloogiks ja 1979 siirdus tööle Tallinna Kiirabihaiglasse (praegu PERH). 1984- 86 õppis kardioloogiks ja jäi tööle Tallinna Kiirabihaigla I Infarkti osakonda. Töötas ka kardioreanimatsiooni osakonnas. 1989 siirdus Jürisse perearstiks. 2016 asus tööle oma nõustamisfirmas.
Tema endised kolleegid kas pooldavad või sarjavad teda „teistmoodi” vaadete pärast, ometi armastavad patsiendid teda palavalt. Riina maailmapildis ühenduvad akadeemiline tõenduspõhine meditsiin ja n.ö alternatiivsed tervenduspraktikad. Väga populaarsed on tema raamatud “Eelmäng haigustele” (2013) ja “Energiakriis. Keha häirekell” (2015), “Tagasi tervise juurde” (2018).
Loengu osalustasu: 13 € ettemaksuna (konto nr EE982200221048414673, Arengutee Klubi, märksõna: 9. sept.+ osaleja nimi), toimumispäeval ja kohapeal 15 €
Loe intervjuud: “Seedetrakt ehk esimene aju”
Vt dr Raudsiku kodulehte: https://raudsik.com