Dr Riina Raudsiku loeng "Alateadvuse ja mõtlemise mõju füüsilisele kehale"
“Alateadvuslik meel töötab nagu arvuti – täidab talle antud korraldused ega analüüsi, kas nende eesmärk on hea või mitte. Alateadvus ei erista õiget valest ega kasulikku kahjulikust. Kui sisestad negatiivsed mõtted, saad vastu negatiivsed kogemused.” Bruce Lipton
Järgmisel esmaspäeval, 5. detsembril kell 18 peab Tartus Dorpati konverentsikeskuses (Tasku, 4. korrus) loengu klubiliste poolt hinnatud arst ja terviseraamatute autor dr RIINA RAUDSIK.
“Teame, et mõtted ja vanad lahendamata probleemid soodustavad haiguste tekkimist, kuid tavaliselt pole inimestel teadmisi, miks need seosed tekivad ja miks on haigused psühhosomaatilist päritolu. Räägime need teemad lahti teaduse saavutusi kasutades - et igaüks mõistaks, mida teha, et olla vaimselt ja füüsiliselt terve,” lubab Riina Raudsik.
Alateadvuses kinnistuvad hirmud ja pinged muudavad inimese elu ja mõjutavad tervist. “Inimese aju hirmu- ja mälukeskust koos nimetatakse emotsionaalseks ajuks, mis säilitab tugevaid emotsioone ja võib ka pikkade aastate järel vallandada organismis häireid, mis põhinevad varasematel mälestustel, nt vägistamine, tulekahju üleelamine, vanemate kaotus, füüsiline või vaimne vägivald, tugevad positiivsed emotsioonid jne.” (“Katkend raamatust “Eelmäng haigustele”)
“Inimorganism on ülikeeruline ja täpne mehhanism, mis kaitseb ennast pikalt sisemise tasakaalu säilitamise nimel enne, kui mehhanismi osad hakkavad logisema ja keha asub seda haigustega kuulutama,” ütleb dr Raudsik. Kuidas märke tähele panna ja “mehhanism” töökorras hoida?
Vaata lisaks: Riina Raudsik iseendast
Lisalugemist: 10 mõtet alateadvuse kohta